Składka Członkowska
Każdy członek naszego Stowarzyszenia powinien zapłacić składkę członkowską na dany rok harcerski, w terminie do 30 listopada.
Jest to o tyle ważne, że opłacona składka członkowska zapewnia nam ubezpieczenie od NNW w trakcie aktywności skautowych.
W roku skautowym 2024/25 składka wynosi 120 zł. Składkę płacimy na konto danego hufca.
W przypadku braku środków finansowych na wpłatę składki proszę o kontakt z szefem jednostki. Na pewno znajedziemy rozwiązanie.
Osoby które dołączą do naszych jednostek od 1 września do końca 2024 roku są zwolnione z opłacenia składki za rok 2024 (tzw. zerowa „składka powakacyjna”). Pierwszą wymaganą składką jest zatem ta za rok 2025.
W takim wypadku termin płatności składki to 2 lub 3 zbiórka kandydata lub styczeń nowego roku.
Z ubezpieczeniem wiąże się wypełnienie Deklaracji Członkowskiej. Deklarację dla osoby do 16 roku życia wypełniają i podpisują rodzice lub opiekuni prawni. Ważne jest aby deklarację podpisali oboje z opiekunów.
Deklarację dla osoby powyżej 16 roku życia wypełnia i podpisuje osobiście wypełniający.
Deklarację należy przekazać do Hufca za pośrednictwem Akeli, Drużynowego lub Szczepowego.
Dokumenty
Jeśli osoba postanawia zostać skautem należy wypełnić deklarację i przekazać Szefowi jednostki (Akela, Drużynowy/a, Szczepowy/a, Hufcowy/a).
Wtedy oficjalnie zostaje się członkiem Stowarzyszenia. Każdy członek jest zobowiązany do wpłacania składki.
- Deklaracja uczestnika poniżej 16 lat – zgoda rodziców uzupełniają wszystkie wilczki oraz harcerze i harcerki przed ukończeniem 16 roku życia.
- Deklaracja uczestnika powyżej 16 lat harcerze i harcerki, młode przewodniczki i młodzi wędrownicy z przedziału wiekowego 16-18 lat
- Deklaracja członka czynnego wszyscy szefowie pełniący konkretne funkcje w Stowarzyszeniu
- Deklaracja członka wspierającego Duszpasterze oraz osoby które wspierają Stowarzyszenie, ale nie pełnią konkretnych funkcji (np. HRki / HRzy niepełniące funkcji). Uwaga – takie osoby nie są objęte ubezpieczeniem NNW i OC.
Powyższe deklaracje można uzupełnić elektronicznie (np. programem Adobe Reader korzystając z zakładki NARZĘDZIA -> Wypełnij i podpisz), a następnie podpisać przez platformę ePUAP i przesłać do szefa jednostki.
W celu podpisania dokumentu należy wybrać opcję środkową Chcesz elektronicznie podpisać (lub sprawdzić) dokument PDF w formacie dedykowanym dla dokumentów PDF.
Jeśli otworzysz tak podpisany dokument PDF, zobaczysz złożony w nim elektroniczny podpis (lub podpisy).